Film FestivalleriIndir 226 Kb.
Sayfa1/39
Tarih09.02.2022
Büyüklüğü226 Kb.
#12
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   394. ULUSLARARASI BURSA İPEK YOLU
FİLM FESTİVALİ


14-22 KASIM 2009
45 ÜLKEDEN 140’A YAKIN FİLM, OYUNCU VE YÖNETMENLERİYLE BİRLİKTE BURSA’YA GELİYOR!


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen ve organizasyonunu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ile İstanbul Organizasyon’un üstlendiği Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali 14-22 Kasım 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


4. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali, bu yıl izleyicileri, çok özel bir tema ile ‘Sinema ve Mimarlık’ başlığı altında biçimlenen bir programla buluşturacak.

Ülkemizin en genç sinema festivallerinden biri olmasına rağmen, zengin film programı, sinema kursları, atölye çalışmaları, panelleri, söyleşileri ve daha birçok yan etkinliğiyle Bursalıların ve sinema dünyasının yoğun ilgi gösterdiği İpek Yolu Film Festivali, bu yıl süresini 9 güne çıkardı.


Festivalde , ünlü yönetmenlerin merakla beklenen son filmlerinin yanı sıra, her kesime hitap edecek çeşitlilikte filmlere ve genç yönetmenlerin izleyici ile ilk kez buluşacak eserlerine yer verilecek.


45 ülkeden 140’a yakın uzun - kısa metraj ve belgesel filmin gösteriminin yanı sıra, gösterim sonrası, filmlerin oyuncu ve yönetmenleriyle yapılacak söyleşiler Bursalılara keyifli ve renkli bir festival haftası yaşatacak.


Cannes, Berlin, Venedik ve Karlovy Vary gibi sinema dünyasının prestijli festivallerinde izleyicilerle buluşan ve büyük beğeni toplayan Ken Loach, Jane Campion, Sally Potter, Woody Allen, Costa Gavras ve Theo Angelopoulos gibi dünya sinemasının usta yönetmenlerinin, ülkemizde merakla beklenen son filmleri, festivalin “Panorama” bölümünde izleyicilerle buluşacak.

Bursa’nın eşsiz mimarisinden yola çıkılarak hazırlanan ve bu yıl festivalin ana temasını da oluşturan “Sinema ve Mimari”; İran, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan gibi tarihi İpek Yolu coğrafyasında bulunan ülke sinemalarının son örneklerinin gösterileceği “İpek Yolu Üzerinden”; Balkan sinemasının yeni yönelimlerini izleyicilerle buluşturan “Balkan Balkan” bölümleri festivalin zengin içerikli diğer bölümleri.

Indir 226 Kb.

Arkadaşlarınla ​​paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   39
Veritabanı telif hakkı ile korunan ©dosyalar.org 2022
mesaj gönder

    Ana sayfa