Cannes 2015 en iYİ YÖnetmen öDÜLÜ sahiBİ tayvan’IN en iYİ yabanci film oscar adayi the assassin – suikastçIIndir 5.79 Mb.
Sayfa1/8
Tarih09.02.2022
Büyüklüğü5.79 Mb.
#5
  1   2   3   4   5   6   7   8

CANNES 2015 EN İYİ YÖNETMEN ÖDÜLÜ SAHİBİ
TAYVAN’IN EN İYİ YABANCI FİLM OSCAR ADAYI
THE ASSASSIN – SUİKASTÇI
(SIGHT&SOUND - 2015 YILININ EN İYİ FİLMİ)

Hou Hsiao-Hsien, dövüş sanatına saf ve özgün bir yaklaşım getiriyor. - Hollywood Reporter
Suikastçı’yı izlemek, hayat nehrinin coşkusuna ve dehşetine kapılıp gitmek gibi. – NPR

Sanat filmlerini sevenler bu hipnotik masalla mest olacak. – The Wrap


bir Hou Hsiao-Hsien filmi


Kısa Sinopsis: 9. Yüzyılda Çin’de büyük iktidar savaşları verilmektedir. Merkeze karşı en büyük muhalefeti yürüten Weibo Hanedanı’nda üst düzey bir görevde olan bir generalin 10 yaşındaki kızı Yinniang, bir rahibe tarafından kaçırılır. Dövüş sanatlarında ustalaşan Yinniang, zalim ve yozlaşmış bürokratları öldürmek üzere eğitilir ve eşsiz bir suikastçıya dönüşür.

Bir suikastta başarısız olduğunda küçüklüğünden beri eğitmenliğini yapan rahibe, Yinniang’ın bir takım duygusal zaaflarından kurtulup çelik gibi keskinleşmesi için ona zor bir görev verir: Hem kuzeni olan hem de beşik kertmesi Ti’an Jian’ı öldürmek için doğduğu topraklara gönderilecektir.


Genç kadın 13 yıl sonra ailesiyle, anılarıyla ve uzun yıllar bastırdığı duygularıyla yüzleşmek zorunda kalır. Rahibenin kölesine dönüşen Yinniang’ın iki seçeneği vardır: Ya sevdiği adamı feda edecektir ya da erdemli suikastçıların kutsal yolundan sonsuza dek sapacaktır.
ALINTILAR“Film, at üstündeki savaşçıları ve manzaralarıyla sık sık bir Western’i ve dövüş sahneleriyle klasik Çin tablolarını andırıyor.”“Shu Qi, görkemli büyüleyicilikte sahnelerle dolu Suikastçı’da evine dönen, sürgün suikastçı rolüyle akılları baştan alıyor.”“Hou’nun en güzel ve büyüleyici filmi, her sahnesi ayrı ayrı etkili. Suikastçı, yönetmenin en coşkulu filmi .”

“Hou, dövüş sahnelerinden ziyade izleyicilerin hikayedeki boşlukları kendilerinin doldurmasını gerektirecek kadar karmaşık bir yapıda görsel bir şiir yaratmak derdinde. Ve bunu başarıyor da.”

“Hou, şok edici biçimde bir kumar oynuyor ve ekranı alışılmamış bir şekilde kullanarak ruha işleyen görüntüler yakalıyor. Görüntü yönetmeni Mark Lee Ping Bin yaşadığımız şoku katmerleyen bir tercihle harika siyah beyaz sahneler çekiyor.”“Bir suikastçı kime, ne kadar sadık olabilir? Duyguları ve ailesi, görevlerinin önüne geçebilir mi?”
Katalog: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Locke vizyon Tarihi: 13 Haziran 2014 Yönetmen: Steven Knight Oyuncular: Tom Hardy, Olivia Colman, Ruth Wilson Yapımcı: Paul Webster, Guy Heeley Senaryo: Steven
2017 -> Her kiz çocuğu bu öYKÜYÜ Bİlmeli, her erkek çocuğu bu öYKÜYÜ kalbine kazimali
uploads -> Toplumsal ciNSİyet temelli yasalar, SÖzleşmeler, YÖnetmelikler (kasim 2019) İhd merkezi kadin komisyonu
uploads -> T. C. BİLeciK Şeyh edebali ÜNİversitesi MÜhendiSLİk faküLtesi BİLGİsayar mühendiSLİĞİ BÖLÜMÜ
uploads -> Eed tesislerinin Hava ve Su Emisyonlarının İzlenmesine İlişkin oam referans Raporu Endüstriyel Emisyonlar Direktifi 2010/75/eu
uploads -> İnsan Hakları Yüksek Komiseri ile Sanal Gayriresmî Görüşme Birleşmiş Milletler’in covid-19 Müdahalesi Hakkında stk’lardan Ortak Açıklama

Indir 5.79 Mb.

Arkadaşlarınla ​​paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8
Veritabanı telif hakkı ile korunan ©dosyalar.org 2023
mesaj gönder

    Ana sayfa