All or nothingIndir 110.5 Kb.
Sayfa1/3
Tarih09.02.2022
Büyüklüğü110.5 Kb.
#16
  1   2   3ÖMRÜMÜZDEN BiR SENE

Bir MIKE LEIGH filmi


Yapım Notlarıİletişim
Mars Entertainment Group
Aydın Sok. 4/7 Levent-İstanbul
t.0212 281 01 42
f.0212 270 55 58


Engin Palabıyık
engin.palabiyik@marsconcept.com

ÖMRÜMÜZDEN BiR SENE
bir
MIKE LEIGH
Filmi
Oyuncular
JIM BROADBENT
LESLEY MANVILLE
RUTH SHEEN
PETER WIGHT
OLIVER MALTMAN
DAVID BRADLEY
KARINA FERNANDEZ
MARTIN SAVAGE
MICHELE AUSTIN
PHIL DAVIS
STUART MCQUARRIE
ve
IMELDA STAUNTON
YAZAN & YÖNETEN MIKE LEIGH

YAPIMCI GEORGINA LOWE


YÜRÜTÜCÜ YAPIMCILAR GAIL EGAN


TESSA ROSS

GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ DICK POPE BSC


KURGU JON GREGORY ACE


YAPIM TASARIMI SIMON BERESFORD


ÖZGÜN MÜZİK GARY YERSHON


KOSTÜM TASARIMI JACQUELINE DURRAN


MAKYAJ & SAÇ CHRISTINE BLUNDELL


SES KAYIT TIM FRASER


KASTING NINA GOLD


Bahar, Yaz, Sonbahar, Kış. Aile ve arkadaşlık.
Sevgi ve sıcaklık. Mutluluk ve üzüntü.
Zaman geçiyor…


KISA SİNOPSİS

Oscar ve Altın Palmiye ödüllü yönetmen Mike Leigh’den, sevgi, dostluk, aile, mutluluk, hüzün, doğum ve ölüm üzerine bir hikaye.


Huzurlu bir banliyö hayatı süren orta yaşlı çift Tom ve Gerri… Zamanlarını arkadaşlarıyla, bahçe işleriyle uğraşarak ve bolca okuyarak geçiriyorlar. Hayatlarından bir yıl daha eksiliyor... Bir doğum ve bir ölüm bu yılı unutulmaz kılıyor.


2010 Cannes Film Festivali’nde yarışma bölümünde yer alan, bu yıl En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar'a aday olan film dünya çapında eleştirmenlerden övgüler aldı.
UZUN SİNOPSİS

Baharda, mutlu bir evlilik sürdüren Gerri ve Tom küçük bahçeleriyle uğraşmaktadır. Gerri’nin yalnız ve mütemadiyen sarhoş olan iş arkadaşı Mary aşk hayatındaki felaketler hakkında sızlanır. Gerri ve Tom’un avukat olan oğulları Joe, bütün arkadaşları evli olmasına ragmen kendisinin yalnız olmasından bahseder.


Yazın, Tom’un iş bulma kurumunda çalışan çocukluk arkadaşı Ken, bir haftasonu geçirmek üzere Gerri ve Tom’u ziyaret eder. Sarhoş olur ve trajik, yalnız hayatı hakkında sızlanır. Ertesi gün düzenledikleri mangal partisine içki düşkünü Mary geç gelir. Mary, Ken’e karşı buz gibi davranır ama kendinden bir nesil küçük olan Joe ile flörtleşmekten çekinmez.


Sonbaharda, küçük arazilerinden dönen Gerri ve Tom, oğulları Joe’nun bir sürpriziyle karşılaşırlar. Joe, yeni partneri Katie’yi kapının arkasına saklamıştır. Gerri ve Tom’un kanı Katie’ye hemen ısınsa da çaya davet edilen Mary, Joe’nun yeni kız arkadaşına düşmanca davranır.


Kışın, Tom’un kardeşi Ronnie’nin karısının cenazesi için Derby’ye giden Gerri ve Tom, dönüşte Ronnie’yi de yanlarına alırlar. Mary evlerinde boy göstermekte gecikmez. Bu iş, Tom ve Gerri’nin çok hoşuna gitmez. Mary artık geçip giden hayatının boşluğuyla yüzleşecektir.
Yönetmen Hakkında
Indir 110.5 Kb.

Arkadaşlarınla ​​paylaş:
  1   2   3
Veritabanı telif hakkı ile korunan ©dosyalar.org 2022
mesaj gönder

    Ana sayfa