Abone imleşimi (Alm. Teilnehmer-Signalisierung, f; Fr signalisation d’abonné, f; İng subscriber signaling) blşmIndir 0.55 Mb.
Sayfa1/899
Tarih11.02.2022
Büyüklüğü0.55 Mb.
#41
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   899

abone imleşimi (Alm. Teilnehmer-Signalisierung, f; Fr. signalisation d’abonné, f; İng. subscriber signaling) blşm. Abonenin iletişim şebekesi ile çağrıları oluşturmak ve biçimlendirmek amacıyla yürüttüğü işaretleşme; eşanlam: abone işaretleşmesi.
acil durum yolu (Alm. Notweg, m; Fr. voie d’acheminement de secours, f; İng. emergency route) blşm. Bilgisayar ağlarında diğer bütün iletişim yolları kullanılamaz olduğunda izlenecek yol.
acil kurtarma diski (Alm. Notreparatur Scheibe, f; Fr. disque de réparation d’urgence, m; İng. emergency recovery disk; emergency repair disk; ERD) blşm. Bir bilgisayarın işletim sistemi çalışamaz duruma geldiğinde sistemin yeni baştan kurulabilmesini sağlayan yedekleme diski.
açığa vurma (Alm. Enthüllung, f; Fr. divulgation d’information, f; indiscrétion d’information, f; İng. disclosure) blşm. Gizdeş ve kritik bilgilerin, yetkisi olmayan kişilere elektronik yollarla duyurulması ve yayılması.

Indir 0.55 Mb.

Arkadaşlarınla ​​paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   899
Veritabanı telif hakkı ile korunan ©dosyalar.org 2022
mesaj gönder

    Ana sayfa